Közvetlenül a megfelelő (PVC – ALKORPLAN, vagy EVA/EBA – ALKORTEC) vízszigetelésre rögzítve
Az így rögzített napelemek akár 200 km/órás szélcsatornás vizsgálatnak is ellenálltak:
Az ALKORSOLAR rendszer alapelemei:
Az alapelemek melletti további rendszerkiegészítők:
Alkalmazási lehetőségek:
1.) NAPELEM ELHELYEZÉS
A hagyományos ALKORPLAN F világos szürke lemezünkre hegesztve
Növelhető akár 4-5 %-kal a napelemek hatásfoka a hófehér ALKOBRIGHT lemezre téve:
Az ALKORSOLAR profilokat gyorsan, egyszerűen lehet akár dupla fejes hegesztőgéppel (HERZ/BELTON), akár egy hegesztőfejes hegesztőgéppel (Leister/Varimat) a szokásos hegesztési eljárással rögzíteni PVC, vagy EVA lemezekre. Az egy hegesztőfejes Varimat géphez kiegészítő készletet is tudunk adni (Alkorplus 81078), hogy vele az ALKORSOLAR idom pontosan lehegeszthető legyen.
Amennyiben a napelem sorok tájolása nem egyezik meg a tetőn készült műanyag vízszigetelés mechanikai rögzítéseinek elhelyezési irányával, akkor az ALKORSOLAR kalap-profilok alá még egy kiegészítő rögzítősávot is el kell készíteni. A rögzítőelemekből készült sávot a tetőszigetelés (ALKORPLAN F, vagy ALKORTEC F) anyagából levágott, kb. 150 mm széles lemezzel kell vízzáróan ráhegesztve lefedni. Ennek tetejére hegeszthetők majd az ALKORSOLAR idomok:
2.) TETŐ-, vagy FALBURKOLAT RÖGZÍTÉS
Az ALKORSOLAR tartó kitűnő lehetőséget ad akár bármilyen, könnyű súlyú burkolat elhelyezésére is lapostetőn, nyeregtetőn, vagy homlokzatzaton, ha arra közvetlenül, vagy lécvázra csavarozunk burkolati elemeket. Ilyenkor a burkolat tartó ALKORSOLAR idomokat ugyanúgy ALKORPLAN, vagy ALKORTEC vízszigetelésre tesszük.